مبدا :
مقصد :

مبدا :
مقصد :
تعداد :
نوع :
مبدا :
مقصد :
تعداد
مبدا :
ساعت ورود 14:00
ساعت خروج 12:00
در سفرهای خارجی، یکی از دغدغه های گردشگران حمل پول به همراه خود است. در این مقاله با روش های مراقبت از کیف پول آشنا می شویم.

در سفرهای خارجی، یکی از دغدغه های گردشگران حمل پول به همراه خود است. در این مقاله با روش های مراقبت از کیف پول آشنا می شویم.

شاید با خود بگویید در دنیای امروزی چک و کارت‌‌های اعتباری جایگزین پول نقد شده و دیگر لزومی برای حمل وجه نقد و نگرانی از بابت مراقبت آن وجود ندارد. ولی با این وجود در برخی موارد مانند سفرهای خارجی و عدم دسترسی همه شهروندان به کارت‌های اعتباری بین‌المللی یا محدودیت سقف اعتبار این کارت‌ها گردشگران به ناچار ملزم به حمل مقادیری متنابهی از وجه نقد هستند و مواردی مانند سرقت، کلاهبرداری یا گم کردن کیف همواره در کمین آن‌ها است.

پس اگر قصد سفر خارجی را دارید، این نکات را جدی بگیرید و رعایت کنید:

قبل از سفر، از درستی مشخصاتتان در سیستم بانکی، اطمینان حاصل کنید تا درصورت گم شدن و یا سرقت، امکان رهگیری از بانک را داشته باشید.

تمامی مدارک خود را در کیف پول قرار ندهید و سعی کنید بقیه مدارک را در کیف دیگری در هتل نگه دارید.

برای اطمینان بیشتر از تمامی مدارک خود کپی تهیه کنید.

پول های خود را در یک جا قرار ندهید و سعی کنید در وسایل مختلف خود قرار دهید. (پول خود را در چمدان نیز قرار ندهید)

هنگام استفاده از خودپردازها، کاملا هوشیار باشید تا درصورت مشاهده هرگونه خطا یا ایراد در دستگاه از وارد کردن اطلاعات خودداری کنید.

کارت‌های اعتباری نسبت به کارت‌های بانکی از ضریب اطمینان بیشتری برخوردار هستند، بنابراین بهتر است در طول سفر این کارت‌ها استفاده شود.

سیستم هشداردهنده کارکرد حساب بانکی خود را از طریق تلفن همراه یا ایمیل فعال کنید.

حتی الامکان از اینترنت بی سیم عمومی استفاده نکنید.

کیف پول خود را در معرض دید قرار دهید.

مقالات مرتبط

محتوی بیشتر در این بخش

ارسال نظر شما